TRAUMAST TURVATUNDESSE

Töötuba „Traumast turvatundesse“ 

10. detsember 2022 18.00-21.00 Yoga Namase Stuudios Nõmmel 

Töötoas arendad teadlikkust enda instinktiivsetest reaktsioonidest ja päästikutest (triggers) ning õpid kasutama keha kui ressurssi oma närvisüsteemi tundmaõppimiseks ja reguleerimiseks. Võtame vaatluse alla (traumast) õpitud reaktiivsed kognitiivsed ja emotsionaalsed vastused erinevatele eluolukordadele, kuid veelgi olulisemalt keskendume somaatiliste ehk kehaliste automaatreaktsioonide äratundmisele.

Töötoas:

· Avastad, miks on traumast tingitud instinktiivsete reaktsioonide reguleerimisel ja tervendamisel keha oluline.
· Arendad teadlikkust ja äratundmist selle kohta, millal päästikud (triggers) hakkavad sind mõjutama instinktiivselt käituma.
· Saad aru, mis toimub ajus traumaatilise reaktivatsiooni korral.
· Mõistad, miks on vajalik aeglustuda ning kuulata oma keha.
· Õpid, kuidas reguleerida oma närvisüsteemi instinktiivset reaktsiooni esile kutsuvas olukorras.
· Leiad tööriistad taasühendumaks iseenda, oma keha ja teiste inimestega. 

Tegemist ei ole traumateraapiaga, vaid töötoaga, kus on võimalik mõista enda traumast tingitud käitumisreaktsioone ja õppida esmaseid tehnikaid oma närvisüsteemi reguleerimiseks.

Birgot on hetkel psühholoogia magistrant, omandanud eelnevalt kõrghariduse majanduses, ning huvitub traumast psühholoogia vaatenurgast. Birgot on kirjutanud raamatud "Initsiatsioon nimega depressioon" ja „Seksuaalne“, kus ta võttis aususes ja eheduses läbi tunnetada oma traumaatilised kogemused, et need seigad lõplikult endasse integreerida. Birgot on läbinud erinevaid koolitusi, kus traumat vaadeldakse somaatilisest vaatenurgast.

Raido on jooga, tanta ja kehatöö huviline, samas selge teadusliku mõtlemise baasiga olles omandanud magistrikraadi ehituses. Raido huvitub trauma integreerimisest pigem läbi jooga ja kehatöö. Läbinud eneseargu teel mitmeid somaatilise trauma koolitusi ja pakub de-armoring massaaži, mis läheneb traumale otse läbi füüsilise keha valupunktide. 

Osalemise tasu on 20€ inimene.
Tasuda saab kohapeal sularahas.
Registreeri siin.

Rohkem infot: eluselu.eu

Kohtumiseni!

Birgot ja Raido